Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

 

Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №2

ТЕРНОПІЛЬ - ЗБАРАЖ - РЕШНІВКА - ВИШНІВЕЦЬ - КРЕМЕНЕЦЬ - КУПАЛЬНІ СВЯТОЇ АННИ - ТЕРНОПІЛЬ

Загальний кілометраж – 285 км.

Зустріч групи – виїзд у Збараж.

Сніданок в м. Тернополі в кафе “Анастасія” факультативно.

ЗБАРАЖ

Збаразький замокЗбаразькі події – важливий етап Визвольної війни українського народу середини ХVII ст. Місто і замок стали ареною боротьби військ Богдана Хмельницького з польськими військами Яреми Вишневецького.

Збаразький замок споруджений у 1620-1631 рр. власниками міста князями Юрієм і Христофором Збаразькими за проектом італійського архітектора Віченццо Скамоцці. Складався з палацу, чотирьох бастіонів, оборонних стін і рову. Зв'язок замку з навколишнім світом здійснювався через браму, розташовану в двоповерховій вежі, до якої вів підвісний міст.

Центральна споруда замку – двоповерховий палац, збудований в стилі пізнього ренесансу. Протягом ХVII-ХVIII ст. замок був надійною оборонною спорудою, але з ХIХ ст. він починає руйнуватися. З 1994 р. замок стає основним об’єктом Державного історико-архітектурного заповідника в місті Збаражі (з 2005 року Національний заповідник «замки Тернопілля»).

 

 

Збаразький замок сьогодні - туристичний об’єкт, в якому збережений історичний колорит. Унікальними є підземелля замку. В замку експонуються стародавні ікони ХVII-ХIХ ст., скульптури послідовників Іоана Георга Пінзеля, зброя від часів палеоліту до поч.. 20 ст., антикварні меблі.

Вхідні квитки на одну особу приблизно 20 грн. 

Костел отців Бернардинів. Перший костел отців Бернардинів був споруджений в 1627 р. князем Юрієм Збаразьким для ченців цього ордену, які служили капеланами в його війську. Нове життя святині пов’язане з іменем Йозефа Потоцького,я кий в 1755 р. будує по суті нову споруду і відкриває в ній теологічну гімназію. Сьегодні - це діючий храм.

Переїзд до Решнівки

Вже давно підмічено, що місцевості, де розташовані мегаліти – особливі. Саме такі місця є проявом земного магнетизму. Ми пропонуємо подорож в легендарні часи, коли мудрі друїди в своїх ритуалах запитували: «Хто, якщо не я, відкриє таємницю кам’яних дольменів?» Двадцять віків тому назад кельти займали величезну територію – від Атлантичного океану до Карпатських гір, які мали досить суттєвий культурний вплив на інші народи Європи. Свій слід вони залишили також і на Галичині.

Ми запрошуємо Вас відчути всю силу цих місць огорнутих особливим ореолом. А тим самим стимулювати свій духовний та творчий потенціал.

Практично усюди, на всіх континентах стоять дивні споруди із величезних кам’яних брил та плит. Деколи вони приховані від людського ока, ніби для того, щоб не допустити до їхньої мудрості випадкових людей.

Це Малий Почаїв – Решнівка.

Величезні плити підігнані одна до одної та з’єднані між собою без будь-якого цементного розчину, при чому настільки точно, що поміж ними не можливо навіть просунути лезо ножа. Це не поховальні споруди, сюди близько десяти тисяч років тому приходили люди, які ще не втратили здібності користуватись мудрістю Всесвіту. Вони приходили для того, щоб допомогти далеким потомкам знайти дорогу до цієї мудрості. Люди першоджерел запросто користувались всією інформаційною базою Всесвіту. Ми пропонуємо Вам знайти відповідь на будь-яке таємне питання, котре ви зможете задати, ввійшовши під склепіння Решнівського дольмену, на верхній плиті якого тягнеться до неба своїми куполами храм Преображення Господнього ХVII-XVIII ст.

Кожна людина - це храм Божий, який ми зобов’язані удосконалювати і преображати на славу Господа.  

Із середини 15 ст. село Решнівка належало князям Збаразьким, пізніше – Вишнівецьким. В 1759 р. на Святій горі був зведений дерев’яний храм Преображення Господнього, який в 1888 р. був перебудований. Сьогодні в ньому знаходиться Благодатна ікона Божої Матері, котра сотні разів зцілювала віруючих християн, і яка у ХIХ ст. була оздоблена срібним окладом.

Вишнівець – інформація проїздом.

Перша письмова згадка про Вишнівець датується 1395 роком. Тоді власником містечка був Дмитро Корибут, який заснував поблизу поселення укріплений замок. З 15 ст. Вишнівець – приватне володіння волинських князів Корибутів- Вишневецьких. Тут народився засновник Запорізької січі Дмитро Вишневецький (Байда). В 1846 р. тут зупинявся Тарас Шевченко, у 1848 р. – Оноре де Бальзак.

Вишнівецька церква Вознесіння Господнього, побудована в 1530 р. є однією з найстаріших споруд Вишнівця. Саме в ній відбулися заручини Дмитра-Самозванця з Марією Мнішек.

Обід по бажанню в м. Кременці

Переїзд до стародавнього м. Кременець.

У м. Кременець оглядова екскурсія:

  • Замкова гора. Стара частина Кременця розташована в глибокій вузькій долині, на дні якої проходить головна вулиця. Над містом нависає стрімка Замкова гора (абсолютна висота 397 м над рівнем моря), яку за іменем польської королеви й великої княгині литовської, італійки за походжеянням Бони Сфорци, яка в ХVI ст. протягом двох десятиліть володіла Кременцем, тепер частіше називають Боною.          
  • Миколаївський собор На початку ХVI ст. у центрі міста з»явився дерев’яний парафіяльний костел. У ньому у 1606 р. оселилися ченці францисканського ордену. Невдовзі вони збудували собі мурований храм та житловий корпус і відмежувалися від міста цегляною стіною. Після польського повстання 1830 -1831 рр. за розпорядженням царя Миколи 1 францисканський монастир закрили, а його споруди передали православній церкві. 6 (18) грудня 1832 року колишній костел висвятили в Миколаївський собор.
  • Костьол Святого Станіслава. Після закриття францисканського монастиря, чверть століття, католицька громада міста й навколишніх сіл збиралися на богослужіння в одному із житлових будинків аж поки в 1854 -1857 рр. було побудовано новий   костел. За взірець будівничі взяли петербурзький костел св. Катерини, споруджений за проектом відомого архітектора Жана Тома де Томона.
  • Богоявленський монастир. У 1633 р. в Кременці засновано Богоявленський монастир. У 1638 р. в його друкарні побачила світ Кременецька граматика – один із перших підручників церковнослов’янської мови.
  • П’ятницький цвинтар козаків характерників ХVII ст.
  • Комплекс єзуїтського колегіуму архітектор Павел Гіжицький споруджував з 1731 по 1753рр. з 1805 р. У приміщеннях єзуїтського колегіуму почала працювати Волинська гімназія. В 1819 р. вона була реорганізована в Волинський ліцей. Волинський ліцей – елітарний освітній заклад вищого типу. Гімназія і ліцей на чверть століття забезпечили Кременцю славу найбільшого осередку світської освіти Правобережної України. Згодом у міста з’явилася образна назва Волинські Афіни. У 1833р. за наказом царя Миколи І славетний навчальний заклад перевели в Київ, де наступного року на його основі відкрили Університет св. Володимира.

За бажанням групи відвідини одного з музеїв на вибір:

  • Музей Ю.Словацького (вартість екскурсії приблизно 25 грн. + квиток на одну особу 5 грн.).
  • Музей «Територія вільних муз» - садиба відомого українського барда О.Смика. (вартість екскурсії приблизно 30 грн. + квиток на одну особу – 3 грн.)

Переїзд до Купалень Святої Анни

Недалеко від Кременця на околиці с.Онишківці над цілющим джерелом у 90-х роках минулого століття зведено православну обитель – скит Праведної Анни.

Сюди їдуть люди з усіх усюд, щоби зануритись в цілющу воду озера. На цьому місці в давнину стояла дерев’яна церква. Під час одного з нападів татар вона пішла під землю разом з людьми, які в ній заховались. Згодом тут забило джерело, вода якого стала для людей порятунком від багатьох хвороб. Температура води постійно тримається + 9 градусів.

Цей маршрут досить вдало можна поєднати з маршрутом № 9 -ТЕРНОПІЛЬ - ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА - СВЯТО-ДУХІВСЬКИЙ СКИТ – ПІДКАМЕНЬ - ТЕРНОПІЛЬ (тривалість подорожі – маршрут № 9 + маршрут №2 – два дні).

У випадку приїзду групи на 2 – 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами по бажанню.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини