Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №3

ТЕРНОПІЛЬ - МИКУЛИНЦІ - ЗАРВАНИЦЯ - БУЧАЧ - ЯЗЛІВЕЦЬ - ТЕРНОПІЛЬ

Загальний кілометраж – 210 км.

Зустріч групи – виїзд в Микулинці.

Сніданок с. Дружба факультативно (смачна кухня, доступні ціни).

МИКУЛИНЦІ – перша згадка 1096р.

Микулинецький замокМикулинецький костел – ще знаний як костьол Святої Трійці XVIII ст. (символічна копія костьолу в Дрездені). Даний костел справжнє барокове диво. Будівля ця дуже своєрідна, мало схожа на інші сакральні споруди такого типу. Костел був збудований за проектом архітектора Августа Мошинського. Будівництво храму тривало з 1761 по 1779 рр. Довгий час костел занепадав, але зараз він повернений місцевій громаді і відновлений.

Микулинецький замок зведений у другій половині ХVI ст. і витримував не одну осаду. В 1672 р. його здали туркам лише після 15- денного героїчного захисту. Вже в XVIII ст. замок починає занепадати, втрачає своє оборонне значення, і в 1792 р. австрійський барон Конопка, купивши фортецю, організовує в ній суконну фабрику.

Микулинецький палац збудований у 60-х рр. ХIХ ст. і знаходиться і мальовничому парку. Складається комплекс палацу: з двох флігелів та господарських будівель. Сьогодні в ньому розмістився бальнеологічний курорт із цілющими сірчаними джерелами.

 

 

Переїзд до Зарваниці

Зарваниця вперше згадується в 1240 р. В часи монголо-татарського нашестя монаХV із Києво-Печерського монастиря, який зупинився в цьому місці, в сні з’явилася Божа Матір. Вранці біля джерела він побачив її ікону. На честь цього дива в печері монах збудував келію, де помістив чудотворну ікону, а засновану оселю назвав Зарваницею (де «зарвав» сон). При одній цій назві, яка століттями не сходить із народних уст, зринає у своїй величі святиня, де Небесна Богоматір поставила високий престіл вічної благодаті. Мати Божа своєю ласкою у Чудотворній Іконі віками зігріває серця прочан.

Усі дороги ведуть до Зарваниці, як і до інших світових відпустових місць: німецького Альтетінга, австрійського Маріяцеля, італійського Льоретто, іспанського Лямпіяса, французького Люрду чи бельгійського Остаккера.

Бо тут, у цій святині, б’ється чудотворне джерело духовної сили.

Переїзд до м. Бучача

Оглядова екскурсія в м. Бучачі:

  • Бучацький замок. З ХIV ст. м. Бучач стає важливим оборонним пунктом. Цьому прислужилися унікальні особливості природного ландшафту та міцний замок. Вперше про нього згадується у 1379 р., в цей час він вже існував і був дерев’яним. З часом перебудовують на кам’яний. Значних перебудов він зазнав у 1580 та 1630 рр. і наприкінці ХVII ст. У плані замок утворює викривлений овал з трьома вежами.
  • Ратуша споруджена в центрі ринкової площі в 1751р. за проектом архітектора Бернарда Меретина. На двоповерхову кубічну основу спирається двоярусна вежа увінчана бароковим куполом. Кам’яні скульптури і рельєфи виконав скульптор Іоан Пінзель (більшість скульптур знищила пожежа 1865 р.). За витонченим синтезом архітектури і скульптури. Бучацька ратуша є визначеним твором світової архітектури.
  • Костел Успіння Богородиці. В 1761-1763 рр. біля підніжжя замкової гори на кошти Миколи Потоцького зведено костел Успіння Богородиці в стилі пізнього бароко. Увінчує храм восьмикутний барабан, що переходить у ліхтар. Над вхідними дверима – фундаційна таблиця. В інтер’єрі розміщені п’ять дерев’яних вівтарів, які оздоблені скульптурами святих. Це творіння геніального майстра Іоана Георга Пінзеля та його учнів.
  • Монастир отців Василіан. На схилі гори Федір, навпроти замку, у 1753 р. постав монастир, а у 1771 р. церква Чесного Хреста (архітектор Готфрід-фон-Гоффман) отців чину Василія Великого. Монастирський комплекс завершила дзвіниця, збудована в 1849-1854 рр. Чернеча обитель була і залишається освітнім центром Бучача. З середини 18 ст. тут діяла гімназія, згодом вищі курси філософії, місійний інститут. З 1995 р. при монастирі діє історико-філософський ліцей (з 2002 р. колегіум) Св. Йосафата.

Обід у м. Бучачі за бажанням.

Переїзд до Язловця

Язловецький замок. Село Язловець в часи середньовіччя було великим містом з магдебурзьким правом. У кінці ХIV ст. на вузькому хребті споруджено замок, який у плані нагадував пятикутник з однією чотиригранною вежею. На початок ХV ст. замок розбудували, а в середині ХVI ст. підсилили обронною баштою. Вона збереглася і сьогодні вражає своєю величчю.

Язловецький монастир. Власник Язловця барон Блажовський в середині ХIХ ст. передав свій палац і навколишню територію згромадженню сестер Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, які організували при обителі школу-пансіон для дівчаток. Заснувала монастир Марцеліна Даровська в 1863 р. За великий духовний подвиг вона була проголошена у 1996 р. благословенною. Померла мати Марцеліна у 1911 р. і похована у гробівці на території парку разом з іншими сестрами.

Вечеря в с. Дружба або за бажанням в м. Тернополі.

У випадку приїзду групи на 2 – 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами за бажанням.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини