Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

 Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №4

ТЕРНОПІЛЬ - МИКУЛИНЦІ – БУЧАЧ - РУСИЛІВСЬКИЙ КАСКАД ВОДОСПАДІВ – ДЖУРИНСЬКИЙ ВОДОСПАД - ТЕРНОПІЛЬ

Загальний кілометраж - 340 км.

Зустріч групи – виїзд в Микулинці.

Сніданок с. Дружба факультативно ( смачна кухня, доступні ціни)

МИКУЛИНЦІ – перша згадка 1096р.

Бучацька ратушаМикулинецький костел – ще знаний як костьол Святої Трійці ХVIII ст. (символічна копія костьолу в Дрездені). Даний костел справжнє барокове диво. Будівля ця дуже своєрідна, мало схожа на інші сакральні споруди такого типу. Костел був збудований за проектом архітектора Августа Мошинського. Будівництво храму тривало з 1761 по 1779 рр. Довгий час костел занепадав, але зараз він повернений місцевій громаді і відновлений.

Микулинецький замок зведений у другій половині ХVI ст. і витримував не одну осаду. В 1672 р. його здали туркам лише після 15- денного героїчного захисту. Вже в ХVIII ст. замок починає занепадати, втрачає своє оборонне значення, і в 1792 р. австрійський барон Конопка, купивши фортецю, організовує в ній суконну фабрику.

Микулинецький палац збудований у 60-х рр. ХIХ ст. і знаходиться і мальовничому парку. Складається комплекс палацу: з двох флігелів та господарських будівель. Сьогодні в ньому розмістився бальнеологічний курорт із цілющими сірчаними джерелами.

Переїзд до м. Бучача

Оглядова екскурсія в м. Бучачі:

Бучацький замок. З ХIV ст. м. Бучач стає важливим оборонним пунктом.

 

 

Цьому прислужилися унікальні особливості природного ландшафту та міцний замок. Вперше про нього згадується у 1379 р., в цей час він вже існував і був дерев’яним. З часом перебудовують на кам’яний. Значних перебудов він зазнав у 1580 та 1630 рр. і наприкінці ХVII ст. У плані замок утворює викривлений овал з трьома вежами.

  • Ратуша споруджена в центрі ринкової площі в 1751р. за проектом архітектора Бернарда Меретина. На двоповерхову кубічну основу спирається двоярусна вежа увінчана бароковим куполом. Кам’яні скульптури і рельєфи виконав скульптор Іоан Пінзель (більшість скульптур знищила пожежа 1865 р.). За витонченим синтезом архітектури і скульптури. Бучацька ратуша є визначеним твором світової архітектури.
  • Костел Успіння Богородиці. В 1761-1763 рр. біля підніжжя замкової гори на кошти Миколи Потоцького зведено костел Успіння Богородиці в стилі пізнього бароко. Увінчує храм восьмикутний барабан, що переходить у ліхтар. Над вхідними дверима – фундаційна таблиця. В інтер’єрі розміщені п’ять дерев’яних вівтарів, які оздоблені скульптурами святих. Це творіння геніального майстра Іоана Георга Пінзеля.
  • Монастир отців Василіан. На схилі гори Федір, навпроти замку, у 1753 р. постав монастир, а у 1771 р. церква Чесного Хреста (архітектор Готфрід-фон-Гоффман) отців чину Василія Великого. Монастирський комплекс завершила дзвіниця, збудована в 1849-1854 рр. Чернеча обитель була і залишається освітнім центром Бучача. З середини 18 ст. тут діяла гімназія, згодом вищі курси філософії, місійний інститут. З 1995 р. при монастирі діє історико-філософський ліцей ( з 2002 р. колегіум) Св. Йосафата.

Переїзд до Русилівського каскаду водоспадів

Чи стояли ви біля підніжжя великих і малих водоспадів, чиї води при падінні утворюють безугавний шум і гуркіт і, частково розбиваючись об скелі, перетворюються в хмари водяного пилу, в яких міняться сполохи діамантових вогнів і сяють кольорові райдуги?

Багато, на славу потрудилася на землі вода та інші сили природи, щоб створити таку розкіш!

Можна довго милуватися лісовими і гірськими пейзажами, перламутровими світанками, мальовничими ранками і надвечір’ями. Але з таким самим пристрасним інтересом і захопленням можна годинами простоювати біля водоспадів, милуючись красою цих живих пам’ятників неживої природи.

Переїзд до Джуринського водоспаду

Чимало водоспадів зустрічається в районі колишнього зледеніння. Тут льодовики свого часу поглибили, «виорали» долини материнських річок. А коли настало потепління і вони відступили, то гирла притоків виявилися трохи піднятими, « навислими» над глибокими долинами материнських річок. Щоб з’єднатися з ними, притоки змушені були скидати свої води з прямовисних бортів льодовикових долин.

Багато які водоспади дістали свої назви від річок, на яких вони знаходяться. Не винятком є і Джуринський водоспад – найвищий на Поділлі водоспад отримав аж три назви: Джуринський (від назви річки), Червоногородський (від назви давнього міста) та Нирківський (від назви найближчого села) і має висоту 16 м.

Село Червоногород – одне з найстаріших поселень Тернопільщини. Вперше згадується в польсько-литовських документах ХIV – ХV ст. У 1448 р. отримав магдебурзьке право і привілей на ярмарки. Турецько-татарські напади перетворили місто на село.

Червоногородський замок, за переказами, з’явився ще у давньоруські часи і був руйнований монголо-татарами. У ХIV ст. литовські князі Коріатовичі відновили дерев’яний замок. На поч. 17 ст. Микола Данилович будує мурований замок. З 1672 по 1699 рр. замок окупований і поруйнований турками. У 1778 р. руїни – дві вежі та елементи стін – купує князь К.Понінський і перебудовує на палац. До 1939 р. у палаці проживала княгиня Любомирська.

Петропавліський костел був збудований поблизу замку в 1716р. у пізньоренесансному стилі. Склепіння його викладене з каменю складним будівельним прийомом, а інтер’єр прикрашали цінні розписи та пам’ятні таблиці. В підвалах храму знаходились крипти – усипальниці, а також ймовірно залишені від давнішої споруди підземні переходи, що ведуть в бік замкових веж. Нині будівля чекає реставраторів.

Обід за бажанням на Джуринському водоспаді (власний сухий пайок)

У випадку приїзду групи на 2 - 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини