Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

 Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №5

ТЕРНОПІЛЬ - ЗОЛОЧІВ – УНІВ – ГЛИНЯНИ - ТЕРНОПІЛЬ

Загальний кілометраж – 250 км.

Зустріч групи – виїзд до Золочева.

Сніданок с. Озерна факультативно. (смачна кухня, доступні ціни).

ЗОЛОЧІВ

Золочівський замокЗолочівський замок – неприступна фортеця на шляху ворога. Саме так можна сказати про Золочівський замок. Обронні споруди замку добре збережені у комплексі, вигідно вирізняють його з поміж інших замків.

Великий палац Золочівського замку, окрім чистих ренесансних форм це - кам’яний руст на кутах палацу, обрамлення вікон, декор дверних порталів, а також має неповторну атмосферу давніх садиб. Коли господар Золочівського замку Ян Собеський був обраний у 1674 р. королем Речі Посполитої, замок дістав статус королівської резиденції. Атмосферу цього часу можна відчути у європейському залі Великого палацу, де представлені портрети європейських монархів XVII-XVIII ст., королівський трон, герби держав.

Особлива атмосфера у палацовій капличці. Тут спільною родинною молитвою починався день, можна було подякувати Всевишньому за успішно прожитий день, за отримані ласки… Після реставрації все повернулося на попередні місця.

 

 

Китайський палацКитайський палац. Пам’ятка архітектури XVII-XVIII ст., що входить у музейний комплекс «Золочівський замок». Він є наочним прикладом захоплення модою на «китайщину», яка поширювалась по всій Європі і досягла своєї вершини у XVIII ст. Палац побудований у формі увінчаної куполом двохповерхової ротонди з бічними партерами. Згідно з дослідженнями, на основі цегляної кладки та аналізу розчину, ротонда Китайського палацу існувала в кінці XVII- початку XVIII ст., а нинішнього вигляду палац набув у 1728-30рр. 21 травня 2004р. у Китайському палаці відкрито Музей східних культур, один з трьох музеїв такого спрямування в Європі.

Вхідні квитки в Золочівський комплекс – приблизно 25 грн. з особи.

Переїзд до c. Унів

с.УНІВ – УНІВСЬКА ЛАВРА

Ще одне місце, розміщене в чудовому кутку природи серед гір і лісів, славиться своїми відпустами - це Унівська Лавра. В його околицях лежить один із найстаріших монастирів Західної Європи, який було засновано ще до хрещення Київської Русі. Оскільки саме сюди в свій час прийшли сподвижники Кирила і Мефодія.

Основними святинями монастиря є чудотворна ікона Божої Матері та копія Туринської Плащаниці. Унів є одним з найважливіших паломницьких центрів Галичини та всієї України.

Переїзд до Глинян

Глиняни одне з найдавніших населених пунктів Галичини. За князя Данила Галицького Глиняни були знищені татарами. В 1260-1270 рр. князь Лев Данилович відбудовує їх заново.

Церква Св. Миколая. Цей храм було збудовано в 1894 році. У 1932-му році храм розписав відомий у Галичині маляр Северин Борачек, який на той час жив у Винниках. У 1962 році, коли Глиняни були районним центром, храм закрили. Поруч був райком партії. Врешті у церкві зробили склад, і вона зовсім занепала. Храм відреставрували і заново відкрили у 1989 році – 30 січня тут відбулося перше Богослужіння. Усі пам’ятають, що були дуже знищені фрески «Ісус Христос на проповіді» та «Різдво Ісуса Христа». А у вівтарі, де величні панорами «Голгофи Христова» і « Воскресіння», - кольорів майже не було. Нині ці фрески самовідновилися. Тепер вони насичені та яскраві. У вівтарі храму вже у наш час люди підмалювали стіни – та малюнки «пробиваються» навіть крізь нову фарбу. Викликали фахівців Укрзахідпроектреставрації та Академії мистецтв. Комісія, яка приїздила оглядати стіни, не змогла пояснити, що відбувається.

З кінця 2000 року на розписі Борачека почали з’являтися ще й інші знаки – круглий лавровий вінок і хрест усередині.

У Глинянах також є старовинний образ розп’яття Ісуса Христа у сусідній старенькій дерев’яній церкві Успіння Пресвятої Богородиці. Люди у селі пам’ятають, як перед війною, 6 січня 1936 року, близько 5 години ранку цей образ, почорнілий від часу, самовідновився і самопозолотився. Сьогодні люди з усіх-усюд приїздять до старенького образа зцілюватися. Це практично єдиний храм, в якому жінкам дозволено заходити за вівтар. Довкола дерев’яного храму – особлива аура. У тому місці досі не падає град, не б’є блискавка. Це видимі знаки Бога людині.

Вечеря в с. Озерна факультативно. (смачна кухня, вигідні ціни)

У випадку приїзду групи на 2 – 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини