Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

 Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №6

ТЕРНОПІЛЬ - МИКУЛИНЦІ - печера «КРИШТАЛЕВА» - ЗАРВАНИЦЯ - ТЕРНОПІЛЬ

 

Загальний кілометраж – 330 км.

Зустріч групи – виїзд в с. Микулинці.

Сніданок с. Дружба факультативно. (смачна кухня, доступні ціни)

МИКУЛИНЦІ – перша згадка 1096р.

печера «Кришталева»

Микулинецький костел – ще знаний як костьол Святої Трійці ХVIII ст. (символічна копія костьолу в Дрездені). Даний костел справжнє барокове диво. Будівля ця дуже своєрідна, мало схожа на інші сакральні споруди такого типу. Костел був збудований за проектом архітектора Августа Мошинського.Будівництво храму тривало з 1761 по 1779 рр. Довгий час костел занепадав, але зараз він повернений місцевій громаді і відновлений.

Микулинецький замок зведений у другій половині ХУ1 ст. і витримував не одну осаду. В 1672 р. його здали туркам лише після 15- денного героїчного захисту. Вже в ХVIII ст. замок починає занепадати, втрачає своє оборонне значення, і 1792р. австрійський барон Конопка, купивши фортецю, організовує в ній суконну фабрику.

Микулинецький палац збудований у 60-х рр. Х1Х ст. і знаходиться і мальовничому парку. Складається комплекс палацу: з двох флігелів та господарських будівель. Сьогодні в ньому розмістився бальнеологічний курорт із цілющими сірчаними джерелами.

Переїзд до с. Кривче (печера «Кришталева»)

Туристська стежка веде до Кришталевої печери в селі Кривче, що за п'ятнадцять кілометрів на південь від Борщова. Загальна довжина досліджених лабіринтів цієї печери на сьогодні складає 23 км.

 

 

Перший невеликий опис про Кришталеву було складено ще 1721 р. Вдруге її відкрили на початку ХХ ст. І лише в 30-х роках минулого століття розпочалося екскурсійне освоєння.

Електрифікований туристичний маршрут охоплює невелику частину лабіринту наближену до входу, і знайомить з найцікавішими місцями цієї ділянки підземелля.

Високо над долиною річки Циганки, притоки Нічлави, біліють в облямівці соснового лісу стрімкі гіпсові урвища. В одному з них, куди піднімається асфальтова доріжка, міститься вхід до Кришталевої.

Півтора кілометри екскурсійної траси, майже півтори години подорожі світом казки. В усіх напрямках розбігаються численні ходи, утворюючи заплутаний багатокілометровий лабіринт.

Це єдина поки-що на Тернопіллі пам’ятка природи Державного значення, частина якої дозволена для використання в рекреаційних пізнавальних і спелеоспортивних цілях. І звичайно, сприяє цьому особливий мікроклімат Кришталевої з постійною температурою +10.2 С, відносною вологістю від 90 до 100%, чистотою повітря, а ще абсолютна тиша і вічний спокій.

Вартість вхідного квитка на особу приблизно 7 грн.

Переїзд до Зарваниці

Зарваниця вперше згадується в 1240 р. В часи монголо-татарського нашестя монаху із Києво-Печерського монастиря, який зупинився в цьому місці, в сні з’явилася Божа Матір. Вранці біля джерела він побачив її ікону. На честь цього дива в печері монах збудував келію, де помістив чудотворну ікону, а засновану оселю назвав Зарваницею (де «зарвав» сон). При одній цій назві, яка століттями не сходить із народних уст, зринає у своїй величі святиня, де Небесна Богоматір поставила високий престіл вічної благодаті. Мати Божа своєю ласкою у Чудотворній Іконі віками зігріває серця прочан.

Усі дороги ведуть до Зарваниці, як і до інших світових відпустових місць: німецького Альтетінга, австрійського Маріяцеля, італійського Льоретто, іспанського Лямпіяса, французького Люрду чи бельгійського Остаккера.

Бо тут, у цій святині, б’ється чудотворне джерело духовної сили.

Вечеря в с. Дружба або за бажанням в Тернополі.

У випадку приїзду групи на 2 – 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами за бажанням.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини