Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №7

МИКУЛИНЦІ – ТЕРЕБОВЛЯ – ПЕЧЕРА “КРИШТАЛЕВА” - КРИВЧЕ – ДЖУРИНСЬКИЙ ВОДОСПАД - ЧОРТКІВ

Загальний кілометраж – 320 км

Зустріч групи – виїзд в Микулинці.

Сніданок с. Дружба факультативно (смачна кухня, доступні ціни).

МИКУЛИНЦІ – перша згадка 1096р.

Микулинецький костелМикулинецький костел – ще знаний як костьол Святої Трійці 18ст. (символічна копія костьолу в Дрездені). Даний костел справжнє барокове диво. Будівля ця дуже своєрідна, мало схожа на інші сакральні споруди такого типу. Костел був збудований за проектом архітектора Августа Мошинського. Будівництво храму тривало з 1761 по 1779 рр. Довгий час костел занепадав, але зараз він повернений місцевій громаді і відновлений.

Микулинецький замок зведений у другій половині 16 ст. і витримував не одну осаду. В 1672 р. його здали туркам лише після 15- денного героїчного захисту. Вже в 18ст. замок починає занепадати, втрачає своє оборонне значення, і 1792р. австрійський барон Конопка, купивши фортецю, організовує в ній суконну фабрику.

Микулинецький палац збудований у 60-х р.р. 19 ст. і знаходиться і мальовничому парку. Складається комплекс палацу, з двох флігелів та господарських будівель. Сьогодні в ньому розмістився бальнеологічний курорт із цілющими сірчаними джерелами.

Переїзд до м.Теребовля

Вперше Теребовля згадується у Літописі Руському 1097р.

  • Теребовлянська фортеця – фортеця збудована в 1360 році польським королем Казимиром Великим – останнім із роду П’ястів. Перебудована в 1631р.
  • Монастир Кармелітів – будувався з 1635 по 1640 рр. І досі частину території монастиря оточують муровані стіни з чотирма кутовими п’ятикутними баштами. Зовнішнє оздоблення костелу характерне для ренесансних споруд.
  • Костьол Петра і Павла початку ХХ ст. Збудований за проектом архітектора Адольфа Жишке-Богуша.

Переїзд до с. Кривче (печера «Кришталева»)

Туристська стежка веде до Кришталевої печери в селі Кривче, що за п'ятнадцять кілометрів на південь від Борщова. Загальна довжина досліджених лабіринтів цієї печери на сьогодні складає 23 км. Перший невеликий опис про Кришталеву було складено ще 1721 р. Вдруге її відкрили на початку ХХ ст.. І лише в 30-х роках минулого століття розпочалося екскурсійне освоєння. Електрифікований туристичний маршрут охоплює невелику частину лабіринту наближену до входу, і знайомить з найцікавішими місцями цієї ділянки підземелля. Високо над долиною річки Циганки, притоки Нічлави, біліють в облямівці соснового лісу стрімкі гіпсові урвища. В одному з них, куди піднімається асфальтова доріжка, міститься вхід до Кришталевої. Півтора кілометри екскурсійної траси, майже півтори години подорожі світом казки. В усіх напрямках розбігаються численні ходи, утворюючи заплутаний багатокілометровий лабіринт. Це єдина поки-що на Тернопіллі пам’ятка природи Державного значення, частина якої дозволена для використання в рекреаційних пізнавальних і спелеоспортивних цілях. І звичайно, сприяє цьому особливий мікроклімат Кришталевої з постійною температурою +10.2 С, відносною вологістю від 90 до 100%, чистотою повітря, а ще абсолютна тиша і вічний спокій.

Вартість вхідного квитка на одну особу 7 грн.

Обід за бажанням на Джуринському Водоспаді (власний сухий пайок)

Переїзд до Джуринського водоспаду

Джуринський водоспадЧимало водоспадів зустрічається в районі колишнього зледеніння. Тут льодовики свого часу поглибили, «виорали» долини материнських річок. А коли настало потепління і вони відступили, то гирла притоків виявилися трохи піднятими, « навислими» над глибокими долинами материнських річок. Щоб з’єднатися з ними, притоки змушені були скидати свої води з прямовисних бортів льодовикових долин.

Багато які водоспади дістали свої назви від річок, на яких вони знаходяться. Не винятком є і Джуринський водоспад – найвищий на Поділлі водоспад отримав аж три назви: Джуринський (від назви річки), Червоногородський (від назви давнього міста) та Нирківський (від назви найближчого села) і має висоту 16 м.

Село Червоногород – одне з найстаріших поселень Тернопільщини. Вперше згадується в польсько-литовських документах 14-15ст. У 1448 р. отримав магдебурзьке право і привілей на ярмарки. Турецько-татарські напади перетворили місто на село.

Червоногородський замок, за переказами, з’явився ще у давньоруські часи і був зруйнований монголо-татарами. Литовські князі Коріатовичі відновлюють дерев’яний замок. На поч. 17 ст. Микола Данилович будує мурований замок. З 1672 по 1699 рр. замок окупований і поруйнований турками. У 1778 р. руїни – дві вежі та елементи стін – купує князь К.Понінський і перебудовує на палац. До 1939 р. у палаці проживала княгиня Любомирська.

Петропавліський костел був збудований поблизу замку в 1716р. у пізньоренесансному стилі. Склепіння його викладене з каменю складним будівельним прийомом, а інтер’єр прикрашали цінні розписи та пам’ятні таблиці. В підвалах храму знаходились крипти – усипальниці, а також ймовірно залишені від давнішої споруди підземні переходи, що ведуть в бік замкових веж. Нині будівля чекає реставраторів.

Переїзд до Чорткова

м. ЧОРТКІВ. У мальовничій долині річки Серет, на перехресті багатьох доріг, розкинувся Чортків – місто славне і своїм минулим, і сьогоденням. Воно овіяне легендами, багате на пам’ятки історії, має культурні традиції. Історія Чорткова сягає глибини віків.

Чортківський замок збудований на початку 17 ст. на місці зруйнованих давніших дерев’яних укріплень середини 16 ст. Замок – п’ятикутний, з чотирма оборонними вежами та розгалуженою системою підземних лабіринтів, які пролягають до річки Серет. У 18 ст. між двома вежами був збудований палац у неоренесансному стилі.

Церква Святої Покрови

У старій частині міста золотом бань сяє церква Святої Покрови. Місце, де стоїть святиня, позначене особливою благодаттю, бо ще до спорудження церкви, понад 100 років тому, тут забило джерело із надзвичайно смачною та цілющою водою.

І ось на пагорбі, біля джерела, у 1905 р. постала Святопокровська церква. А влітку 2001 р. неподалік храму забило нове цілюще джерело, над яким 24 серпня 2004р. було з’явлення Пресвятої Богородиці.

Будівля Ратуші

На ринковій площі, що в самому центрі Чорткова, донині збереглися торгові ряди 19 ст. у вигляді колонади. Частиною їх є ратуша з годинником, механізм якого виготовлений відомими швейцарськими майстрами. Зовні споруда нагадує будівлі Північної Європи. Чотирикутна вежа ратуші, яка закінчується гострим шпилем, ніби об’єднує центр міста з його вулицями і майданами.

Домініканський костел

Домініканський костел і монастир при ньому спорудили у 1619 р. монахи домініканці. В давнину і монастир, і костел мали оборонне значення. А тому були обнесені муром. Який у ході реконструкції храму був знесений. У костелі знаходиться копія ікони Чортківської Богоматері.

Вечеря в с. Дружба або за бажанням в Тернополі .

У випадку приїзду групи на 2 – 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами за бажанням.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини