Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №8

ТЕРНОПІЛЬ - МИКУЛИНЦІ - ТЕРЕБОВЛЯ - ПЕЧЕРА «ВЕРТЕБА» - с.МОНАСТИРОК – ТЕРНОПІЛЬ

Загальний кілометраж – 300 км.

Зустріч групи – виїзд в Микулинці.

Сніданок с. Дружба факультативно. (смачна кухня, доступні ціни)

МИКУЛИНЦІ – перша згадка 1096р.

Микулинецький замокМикулинецький костел – ще знаний як костьол Святої Трійці 18ст. (символічна копія костьолу в Дрездені). Даний костел справжнє барокове диво. Будівля ця дуже своєрідна, мало схожа на інші сакральні споруди такого типу. Костел був збудований за проектом архітектора Августа Мошинського. Будівництво храму тривало з 1761 по 1779 рр. Довгий час костел занепадав, але зараз він повернений місцевій громаді і відновлений.

Микулинецький замок зведений у другій половині ХVI ст. і витримував не одну осаду. В 1672 р. його здали туркам лише після 15- денного героїчного захисту. Вже в ХУШ ст. замок починає занепадати, втрачає своє оборонне значення, і в 1792р. австрійський барон Конопка, купивши фортецю, організовує в ній суконну фабрику.

Микулинецький палац збудований у 60-х рр.. ХIХ ст. і знаходиться і мальовничому парку. Складається комплекс палацу з двох флігелів та господарських будівель. Сьогодні в ньому розмістився бальнеологічний курорт із цілющими сірчаними джерелами.

Переїзд до Теребовлі

Екскурсія містом. Вперше Теребовля згадується у Літописі Руському 1097р.

Теребовлянська фортеця

  • Теребовлянська фортеця – фортеця збудована в 1360 році польським королем Казимиром Великим – останнім із роду П’ястів. Перебудована в 1631р.
  • Монастир Кармелітів – будувався з 1635 по 1640 рр. І досі частину території монастиря оточують муровані стіни з чотирма кутовими п’ятикутними баштами. Зовнішнє оздоблення костелу характерне для ренесансних споруд.
  • Костьол Петра і Павла початку ХХ ст. Збудований за проектом архітектора Адольфа Жишке-Богуша.

Переїзд до печери «Вертеба»

Поміж усіх великих і малих печер Тернопілля особливе місце посідає Вертеба. Її будова не схожа до жодної з інших печер Поділля. Це просто величезний зал завдовжки і завширшки кількасот метрів. Його стеля підперта сотнями масивних кам’яних колон, між якими однаково легко пройти і безнадійно заблукати, в заплутаних кам’яних нетрях. Нечисленні у підземеллі і традиційні прикраси – коротенькі сталактити-соломки, поодинокі млинцеподібні сталагміти, білі, червоні натічні кірки на стінах.

Широко відома Вертеба іншим – найбагатшими у Європі знахідками предметів доби неоліту, в тому числі і Трипільської культури (частина артефактів Трипільської культури з цієї печери знаходяться в Краківському археологічному музеї). По кількості та збереженості таких знахідок Вертебу образно називають Наддністрянською Помпеєю.

Приблизна вартість квитка на одну особу – 10 грн. + 50 грн. за групу.

Переїзд до с. Монастирок

Над каньйоном річки Серет вражає своєю загадковістю язичницький печерний храм ІХ століття. Перед храмом знаходиться великий камінний жертовник.

Вечеря в с. Дружба або за бажанням в Тернополі .

У випадку приїзду групи на 2 – 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами за бажанням.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини