Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №9

ТЕРНОПІЛЬ - ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА - СВЯТО-ДУХІВСЬКИЙ СКИТ – ПІДКАМЕНЬ - ТЕРНОПІЛЬ

Загальний кілометраж – 230 км.

Зустріч групи – виїзд до Почаєва.

Почаївська Свято-Успенська ЛавраПочаївська Свято-Успенська Лавра – одна з найбільших святинь православ’я, центр паломництва християн з усього світу. Монастир був заснований в 1240 році монахами Києво - Печерської Лаври, які тікали з Києва, охопленого.монголо-татарським нашестям. На горі, яку вони назвали Почаєвською (оскільки на той час через Київ протікала річка Почайна), в природних печерах вони заснували свій храм. Згодом над Почаєвською горою з’явилася Матір Божа у вогняному стовпі. На камені вона залишила відбиток Стопи, з якого почало бити святе джерело з цілющою водою. Сьогодні кожний, хто переступить поріг, Успенського собору Почаївської Лаври може прикластися до цієї святині.

В Успенському соборі є ще одна святиня – чудотворна Почаївська ікона Матері Божої. У середині ХVI століття митрополит Неофіт, що проходив волинськими землями, подарував ікону Богородиці поміщиці Ганні Гойській. Після зцілення біля неї сліпого брата Ганни Филипа ікону урочисто передали в Почаївський монастир, де біля неї відбуваються численні зцілення.

Печерний храм.

У кам’яному гроті Печерного храму в срібній раці покояться мощі преподобного Іова Желізо. Усе своє довге життя (1551 –1651 р.р.) Їов горів і світив, як блискуча невгасима лампада православія всього українського народу. Він усамітнювався для молитви у невеликій печері, яка нині знаходиться поруч із його мощами.

Поруч знаходяться мощі преподобного Амфілохія, який жив у ХХ столітті.

До архітектурного комплексу Почаївської Лаври входить також Троїцький Собор (1906 – 1912 р.р.), збудований за проектом архітектора Олексія Щусєва. Собор прикрашений мозаїкою Миколи Реріха і в середині розписаний художниками школи В.Васнецова.

Вхідні квитки в Лавру - 2 грн. за особу.

Жінкам обов’язково мати спідницю і хустину.

Обід в Почаєві - за бажанням.

Переїзд до Свято - Духівського Скиту

Особливим місцем паломництва православних віруючих є Свято-Духівський монастир – скит, що знаходиться на відстані трьох кілометрів від Почаївської Свято – Успенської лаври. За переказами, його було засновано преподобним Мефодієм ще в ХIII столітті.

Переїзд до Підкаменя

Монастир в с. ПідкаменьЗ тераси Почаївської Лаври крізь ранковий туман на обрії замріяно проглядається Підкамень. У Підкаменя було брухливе минуле, в його історії вимальовується кілька важливих періодів, кілька епох, тісно пов”язаних між собою завдяки старовинному кляштору, домініканському костелу, іншим історичним, архітектурним та природним пам'яткам.

Перші письмові згадки про Підкамень у монастирських хроніках беруть свій початок перед 1245 роком. Саме тоді тут нібито поселилися ченці – домініканці.

Польські літературні джерела стверджують, що засновником монастиря був поляк – домініканець Яцек Одровонж, який заклав багато монастирів чину монахів – домініканців, навіть у Києві.

Власна назва містечка Підкамень походить від велетенського легендарного Каменя, біля якого у стародавні часи були перші поселення. Єдина історична та природна пам”ятка, що не зазанала змін і відчутних руйнувань протягом довговікової історії. Висотою Камінь сягає 16 метрів, товщиною – 14 метрів.

Велетенський КаміньКоли крутим схилом гори піднімаєшься до Каменя, здається ніби наближаєшься до якогось храму, спорудженого могутніми невідомими силами.

Луї Шарпантьє в книзі “Таємниці Шартрського собору” приводить цікаву оповідь про стародавнє кельтське знання, що зберіглося і в ранні християнські часи; воно полягало в умінні виявити, відчути животворний “зміїний”потік земної енергії, місця активного прояву якої були відмічені мегалітами.

Шляхи, що з”єднували святилища друїдів, були прокладені на місцевості далеко невипадково: вони відтворювали реально існуючі токи земного магнетизму, котрі усвідомлювалися не просто як дороги, а як шляхи “Духа Землі”, природні канали енергії, першопочатково накреслені богами.

Ще декілька років тому назад мегаліти і дольмени були цікаві тільки

вузькому колу спеціалістів. Проте вже сьогодні інтерес до цих надзвичайних місць стрімко взлетів і захопив широкі верстви населення.

І ми ласкаво запрошуємо всіх бажаючих у світ таємниць і загадок Галицької землі.

Цей маршрут досить вдало можна поєднати з маршрутом № 2 - ТЕРНОПІЛЬ – ЗБАРАЖ – РЕШНІВКА – ВИШНІВЕЦЬ – КРЕМЕНЕЦЬ – КУПАЛЬНІ СВЯТОЇ АННИ – ТЕРНОПІЛЬ

(тривалість подорожі – маршрут № 9 + маршрут №2 – два дні).

У випадку приїзду групи на 2 – 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами по бажанню.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини