Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

 

Екскурсія Тернопільщиною. Маршрут №1

ТЕРНОПІЛЬ - ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА - СВЯТО-ДУХІВСЬКИЙ СКИТ - КУПАЛЬНІ СВЯТОЇ АННИ - м. КРЕМЕНЕЦЬ - місто легенд і сказань - ТЕРНОПІЛЬ

Загальний кілометраж – 230 км

Зустріч групи – виїзд до Почаєва.

 

Почаївська Свято-Успенська Лавра– одна з найбільших святинь православ’я, центр паломництва християн з усього світу. Монастир був заснований в 1240 році монахами Києво - Печерської Лаври, які тікали з Києва, охопленого.монголо-татарським нашестям. На горі, яку вони назвали Почаєвською (оскільки на той час через Київ протікала річка Почайна), в природних печерах вони заснували свій храм. Згодом над Почаєвською горою з’явилася Матір Божа у вогняному стовпі. На камені вона залишила відбиток Стопи, з якого почало бити святе джерело з цілющою водою.

 Сьогодні кожний, хто переступить поріг,Успенського собору Почаївської Лавриможе прикластися до цієї святині.

ВУспенському соборіє ще одна святиня –чудотворна Почаївська ікона Матері Божої. У середині ХVI століття митрополит Неофіт, що проходив волинськими землями, подарував ікону Богородиці поміщиці Ганні Гойській.

Після зцілення біля неї сліпого брата Ганни Филипа ікону урочисто передали в Почаївський монастир, де біля неї відбуваються численні зцілення.

Печерний храм.

У кам’яному гроті Печерного храму в срібній раці покоятьсямощі преподобного Іова Желізо. Усе своє довге життя (1551 –1651 р.р.) Їов горів і світив, як блискуча невгасима лампада православія всього українського народу. Він усамітнювався для молитви у невеликій печері, яка нині знаходиться поруч із його мощами.

Поруч знаходятьсямощі преподобного Амфілохія, який жив у ХХ столітті.

До архітектурного комплексу Почаївської Лаври входить такожТроїцький Собор(1906 – 1912 р.р.), збудований за проектом архітектора Олексія Щусєва. Собор прикрашений мозаїкою Миколи Реріха і в середині розписаний художниками школи В.Васнецова.

Вхідні квитки в Лавру - ljlfnrjdj

Жінкам обов’язково мати спідницю і хустину.

Переїзд до Свято-Духівського Скиту

Особливим місцем паломництва православних віруючих є Свято-Духівський монастир – скит, що знаходиться на відстані трьох кілометрів від Почаївської Свято – Успенської лаври. За переказами, його було засновано преподобним Мефодієм ще в ХIII столітті.

Переїзд до Купалень Святої Анни

Недалеко від Кременця на околиці с.Онишківці над цілющим джерелом у 90-х роках минулого століття зведено православну обитель – скит Праведної Анни.

Сюди їдуть люди з усіх усюд, щоби зануритись в цілющу воду озера. На цьому місці в давнину стояла дерев’яна церква. Під час одного з нападів татар вона пішла під землю разом з людьми, які в ній заховались. Згодом тут забило джерело, вода якого стала для людей порятунком від багатьох хвороб. Температура води постійно тримається + 9 градусів.

Переїзд до стародавнього м.Кременець.

У м.Кременець оглядова екскурсія:

Замкова гора.Стара частина Кременця розташована в глибокій вузькій долині, на дні якої проходить головна вулиця. Над містом нависає стрімка Замкова гора (абсолютна висота 397 м над рівнем моря), яку за іменем польської королеви й великої княгині литовської, італійки за походжеянням Бони Сфорци, яка в ХУ1 ст. протягом двох десятиліть володіла Кременцем, тепер частіше називають Боною.

  • Миколаївський соборНа початку ХVI ст. у центрі міста з»явився дерев’яний парафіяльний костел. У ньому у 1606 р. оселилися ченці францисканського ордену. Невдовзі вони збудували собі мурований храм та житловий корпус і відмежувалися від міста цегляною стіною. Після польського повстання 1830 -1831 рр. за розпорядженням царя Миколи 1 францисканський монастир закрили, а його споруди передали православній церкві. 6 (18) грудня 1832 року колишній костел висвятили в Миколаївський собор.
  • Костьол Святого Станіслава.Після закриття францисканського монастиря, чверть століття, католицька громада міста й навколишніх сіл збиралися на богослужіння в одному із житлових будинків аж поки в 1854 -1857 рр. було побудовано новий костел. За взірець будівничі взяли петербурзький костел св. Катерини, споруджений за проектом відомого архітектора Жана Тома де Томона.
  • Богоявленський монастир.У 1633 р. в Кременці засновано Богоявленський монастир. У 1638 р. в його друкарні побачила світ Кременецька граматика – один із перших підручників церковнослов’янської мови.
  • П’ятницький цвинтар козаків характерників ХVІІ ст.
  • Комплекс єзуїтського колегіумуархітектор Павел Гіжицький споруджував з 1731 по 1753рр. з 1805 р. У приміщеннях єзуїтського колегіуму почала працювати Волинська гімназія. В 1819 р. вона була реорганізована в Волинський ліцей. Волинський ліцей – елітарний освітній заклад вищого типу. Гімназія і ліцей на чверть століття забезпечили Кременцю славу найбільшого осередку світської освіти Правобережної України. Згодом у міста з’явилася образна назва Волинські Афіни. У 1833р. за наказом царя Миколи І славетний навчальний заклад перевели в Київ, де наступного року на його основі відкрили Університет св. Володимира.


У випадку приїзду групи на 2 – 3 – 4 дні цей маршрут можливо поєднати з іншими маршрутами по бажанню.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини