Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

Чехія

ЧехіяМода на країни приходить і відходить. Однак деякі міста і країни існують «поза часом» в плані інтересу для туристів всіх відтінків шкіри, всіх вікових категорій, різних соціальних статусів, власників гаманців різної товщини, бажаючих приєднатися до чогось по-справжньому великого і вічного. Можна не сумніватися, що Чехія в списку таких країн неодмінно займає одне із перших місць. Країна «бравого солдата Швейка» і славетного празького пива.

Перш ніж Чехія почала ділитися своїми мінеральними водами з усім світом, сама природа щедро одарувала її землю цілющими джерелами. Імена славних чеських курортів – Франтішкові Лазні, Яхімов, Тепліце – вже давно і добре відомі у всій Європі. Але пальма першості в цьому гідному списку належить курорту, який в усьому світі називають на чеський лад, – Карлові Вари. Історія Карлових Вар завжди була нерозривно пов’язана з цілющими мінеральними джерелами. За 7 століть існування курорту тут пройшли лікування – важко навіть уявити собі цю цифру – більше 8 млн. пацієнтів з усього світу.

Однак Чехія – це не просто країна курортів. Вона входить в десятку країн Європи з найбільшою кількістю пам'яток, включених ЮНЕСКО в список всесвітньої спадщини. До них відноситься Кутна Гора – колись друге після Праги, за значенням місто в Чеському королівстві. Прогулянка по середньовічних вуличках міста – справжнє задоволення, а неперевершений кафедральний собор Святої Варвари – одна із найвідоміших готичних споруд Чехії.

Ще один об’єкт під охороною ЮНЕСКО, – Чеський Крумлов – місто, яке зберегло атмосферу Середньовіччя до наших днів. Це лабіринт вузьких вуличок вздовж набережної Влтави з будиночками в ренесансному стилі, багато прикрашеними розписом, а недалеко від них розташований неготичний замок Глубока з неперевершеними, мало не найвражаючими в Чехії інтер’єрами.

Проте незважаючи на красу і велич всіх міст Чехії, поза конкуренцією знаходиться Прага – серце країни. Силует цього міста неможливо сплутати з жодним містом світу: трапецієвидні дахи старовинних споруд, строгі храми, масивні мости над широкою рікою, яскраво виблискуючі на сонці золоті шпилі. Можливо, саме їх сяйво або золоті сонячні промені, які відбиваються у водах Влтави, або ж старовинна Золота вуличка, де в Середньовіччі чаклували алхіміки… а можливо, все це, разом взяте, і визначило головний епітет, даний цьому місту, – Золота або Злата. Центральна частина Праги, яка в минулому складалась із чотирьох різних міст, сьогодні – одна велика історична пам'ятка. Найкращий вид на місто відкривається з Празького Града, де знаходиться шедевр європейської архітектури – собор Святого Віта, а також єпископський палац і резиденція президента Чеської республіки. Вражають увагу і розміри резиденції, і її розкіш, а також церемонія зміни варти. Прага не була б Прагою, якби не легендарний Карлів міст. Це найстаріший пішохідний міст в Чехії, не відвідати який просто неможливо. Найкращі роботи празьких художників і вироби народних майстрів продаються прямо на мості, крім того тут Вас очікує багато розваг: вуличні музиканти, лялькарі, ілюзіоністи. Згідно з легендою з цього мосту був скинутий святий мученик Ян Непомуцький, який колись в давні часи не видав таємницю сповіді королеви, за це він і був покараний. На кам'яній огорожі мосту можна побачити мідний хрест. Він встановлений на тому місці, звідки священика скинули у воду. Ось саме на цей хрест потрібно покласти руку і загадати бажання і воно обов’язково збудеться.

Довідка

Прапор Чеської РеспублікиСтолиця: Прага.

Розташування: республіка Чехія – держава в Центральній Європі, розташована на історичних землях Богемії, Моравії і частини Сілезії. Межує на заході і північному заході з Німеччиною, на північному сході і півночі – з Польщею, на сході і південному сході – зі Словаччиною, на півдні – з Австрією.

Офіційні мови: чеська.

Державний устрій: республіка.

Площа: 78 866 км².

Населення: 10 349 372 ос. (2007 р.).

Релігія: 50% - католики, 48% - протестанти.

Великі міста: Брно, Острава, Пльзень.

Грошова одиниця: чеська крона.

Клімат: помірно-континентальний, з вологою м’якою зимою (середня температура -5 оС) і теплим літом (+20 оС). Опадів випадає 500-700 мм на рік, в горах – до 1600-2100 мм.

Корисна інформація для туристів

Розрахункова година в готелях – 12:00, заселення туристів з 14:00.

Музеї і галереї в Чехії працюють щоденно, крім понеділка, з 10:00 до 17:00 або 18:00. Замки і фортеці: з 1 травня до 30 вересня, щоденно, крім понеділка і днів, наступних після святкових, час роботи з 9:00 до 17:00; перерва на обід з 12:00 до 13:00. З квітня по жовтень деякі замки і фортеці закриті взагалі або діють лише по вихідних. Продовольчі магазини працюють: понеділок – п’ятниця – з 6:00 до 18:00 і в суботу – до 12:00. Універмаги, як правило, обслуговують покупців в будні дні до 20:00. Великі супермаркети відкриті зазвичай і по вихідних днях – до 18:00 або 20:00.

У кожного народу є свої національні іграшки. В Чехії – це маріонетки – ляльки, які керуються за допомогою тонких ниток. Вуличні торговці демонструють віртуозну майстерність, привертаючи цим неабияку увагу дітлахів.

В будь-яку пору року необхідно брати з собою зручне взуття – пішохідна екскурсія по Празі триває 4 години. Зимою, осінню і на початку весни стане у нагоді теплий і такий, що не пропускає вітру, одяг.

Пропонуємо Вам перейти до розділу "Пошук турів" та замовити незабутній відпочинок у Чехії за найнижчими цінами, або зв'язатись з нашими менеджерами, які підберуть для Вас відпочинок згідно Ваших побажань.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини