Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

Іспанія

ІспаніяДля багатьох туристів знайомство з Іспанією починається не з материкової, а з її острівної частини – Канарських і Балеарських островів. Тут є все: вражаюча природа, чисте море прекрасна інфраструктура, заможна міжнародна публіка, розваги в ритмі нон-стоп. А назви Мальорка, Івіса (або як часто говорять Майорка і Ібіца), Менорка вже давно стали синонімами висококласного відпочинку.

Що ж стосується материкової Іспанії, то кожна її автономна область, кожна провінція – це багата історія, древні традиції і вражаючі місця: Кастілія-ла-Манча, Естремадура, Галісія, Країна Басків, Валенсія, столиця Мадрид і Андалусія – батьківщина кориди, фламенко і Кармен. Тут сонце світить 3 тис. годин в рік, і не випадково місцеве узбережжя так і називається – Коста-дель-Соль, тобто, «Сонячний берег». Тут розташована Марбелья з розкішними віллами в мавританському стилі, де відпочивають члени королівських сімей. І все-таки найбільш відомою областю Іспанії є Каталонія. Практично в будь-якому каталонському туристичному каталозі Ви зустрінете такий опис: «Каталонія – середземноморська країна з тисячолітньою історією, власною мовою і багатою культурою, визначаючими її самобутність». У кожного каталонського міста є ізюминка. Різнокольорові, несхожі один на один будинки на рікою Оньяр – візитна картка Жирони. В Жироні знаходиться величний готичний кафедральний собор, який будувався протягом восьми століть – з ХІ до XVIII.

І звичайно ж, серце Каталонії – красуня Барселона. Столицю Каталонії допомагає відкрити сам Христофор Колумб – 60-метровий пам’ятник великому мандрівникові, який зустрічає туристів на пристані, куди прибув його корабель після відкриття Америки. Вартий уваги середньовічний Готичний квартал, з якого почало розростатись місто, і звичайно, знамените недобудоване творіння геніального архітектора Антоніо Гауді – Саграда Фамілія, собор Святого Сімейства. Ніхто точно не знає, ні як повинен виглядати цей шедевр, ні коли він буде закінченим. Коли Гауді дорікали його повільністю, Антоніо по-філософськи відповідав, що його замовник нікуди не поспішає.

Не залишить Іспанія незадоволеними і любителів екстремального відпочинку. Для прихильників гірськолижного спорту Каталонія приготувала справжній подарунок у вигляді ланцюга Піренеїв вздовж кордону з Францією і Андоррою. Гори висотою до     3000 м, переважно сонячна ясна погода, гостинний персонал, сучасне обладнання, десятки трас – все це, буз сумніву, оцінять як професіонали, так і аматори. Найбільш відомі курорти – Валь де Нурія і Ла Моліна.

Золотий берег (по-іспанськи Коста-Дорада) – «найбільш туристичне» узбережжя усієї Іспанії. Численні рибацькі будиночки і старовинні поселення перетворились в білосніжні сучасні курорти.

Загалом можна сказати, що хто не був в Каталонії, той не був в Іспанії, а хто не був в Іспанії, той взагалі ніде не був.

Довідка

Прапор ІспаніїСтолиця: Мадрид.

Розташування: Іспанія – південно-європейська країна. Займає п’ять шостих Піренейського півострова, Балеарські і Пітіуські острови, в Середземному морі і Канарські острови в Атлантичному океані. Піренейські гори важкодоступні і ізолюють Іспанію від решти європейських країн, крім Португалії, розташованої на західній частині півострова. Іспанія омивається Середземним морем і Атлантичним океаном. На суходолі межує з Португалією на заході, з Францією (по хребту Піренейських гір) і Андоррою на північному сході.

Офіційні мови: іспанська, каталонська.  

Державний устрій: конституційна монархія.

Площа: 504 645 км².

Населення: 45 200 737 ос. (2007 р.)

Релігія: 99% - католики.

Великі міста: Барселона, Валенсія, Севілья, Сарагоса, Більбао, Малага.

Грошова одиниця: євро.

Клімат: в більшій частині Іспанії клімат субтропічний середземноморський – з жарким посушливим літом і м’якою дощовою зимою. Однак він суттєво змінюється з північного заходу на південний схід країни і в залежності від висоти над рівнем моря. Крім великої кількості гірських хребтів, на клімат великий вплив чинить близькість Африки. Середньорічна температура по всій країні коливається в межах від +14оС до +19 оС.

Корисна інформація для туристів

При відпочинку на пляжі або біля басейну рекомендовано користуватись сонцезахисними засобами. Лежаки на пляжах платні.

Якщо Вас запросять залишитись на сніданок хтось із іспанців – не погоджуйтесь: це запрошення є просто формальністю, якщо ж його знову повторюють – знову відмовтесь, і лише після третього запрошення можна прийняти його, оскільки воно буде щирим, а просто проявом ввічливості.

Як не дивно, прибувати в точно призначений час – не прийнято, обов’язково потрібно запізнитись на 15-20 хвилин.

Ніколи не потрібно відвідувати когось із мешканців Іспанії в післяобідній час – в період сієсти. В цей час закриваються всі заклади і магазини. В поїзді обов’язково запропонуйте Вашим сусідам поїсти разом із Вами. Вони відмовляться так само, як і Ви повинні зробити в аналогічній ситуації.

Пропонуємо зв'язатись з нашими менеджерами, які підберуть для Вас відпочинок в Іспанії згідно Ваших побажань.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини