Навчання за кордоном

Пошук по сайту

Вхід на сайт

 

Хорватія

ХорватіяДалеко не кожна європейська країна може похвалитись таким довгим і надзвичайно живописним узбережжям із сотнями островів, розкиданих посеред лазурно-голубого моря; і нехай не надто високими, але все ж горами, де за кожним поворотом відкриваються такі пейзажі, від яких захоплює подих, де живуть прекрасні древні легенди. А ще – дуже затишною столицею, якій взагалі не пасує визначення «мегаполіс».

Це країна з унікальними ландшафтами, родючими землями і гостинними господарями, які обов’язково Вас здивують своїми талантами і майстерністю.

Півострів Істрія в Хорватії – древній зелений живописний і гостинний. Кольори Істрії як бренду – зелений з голубим – символізують голубизну Адріатичного моря і зелень хвойних лісів, розташованих біля води, в тіні яких так приємно заховатись під час літньої спеки. Про те, що вода тут надзвичайно чиста, свідчать помітні блакитні прапорці Міжнародної організації по охороні навколишнього середовища. А символ Історії – симпатичного ослика можна зустріти на дорогах всюди і сфотографувати.

Дуже приємною виходить прогулянка по вранішньому, майже безлюдному Ровіню. Ровінь – це художня лавка під відкритим небом. Здається, що всі мешканці цього древнього міста – художники, дизайнери, скульптори. Загалом, будь-яке із тутешніх міст – немов полотно і кисті великого художника.

На шляху в Пореч всі туристи роблять зупинку, щоб помилуватися панорамою зелених фьордів Лімського каналу – природнього заповідника, де вирощують найсмачніші устриці.

Кажуть, в світі існує всього чотири місця, де можна знайти знаменитий делікатес, який прикрашає прилавки дорогих магазинів і меню розкішних ресторанів, – трюфелі: це Франція, Китай, північ Італії та Істрія. При чому, на відміну від Китаю і Франції, де ростуть чорні трюфелі, в Італії і в Хорватії вирощують білі трюфелі, які ціняться значно вище і називаються скромно і зі смаком – «біле золото».

Плітвіцькі озера – це унікальний заповідник – гордість Хорватії – з числа природних скарбів, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО. І де б Ви в цій країні не відпочивали, Ви все одно приїдете сюди. Тут Ви зрозумієте, чому місцеві мешканці говорять, що той, хто не бачив Плітвіцьких озер, той не бачив Хорватії.

Дубровник – візитна картка Хорватії, це місто входить в трійку міст-пам’яток Європи епохи Відродження, які знаходяться під охороною ЮНЕСКО. Тут є все, що необхідне вимогливому туристу: насичене культурне життя (музеї, художні галереї, театр), не менш насичене нічне життя (дискотека для відвідувачів будь-якого віку), прекрасні ресторани, бари і кафе. Є навіть вулиця, яка повністю складається з барів – знаменита Бурбон-стріт, де можна провести цілий день, переходячи із бару в бар і дегустуючи чудові коктейлі.

Залишаючи Хорватію, згадується тост, який говорять в одному з тутешніх винних господарств: «Не доведи Боже, щоб минуло так багато часу, щоб ми сюди ще раз не повернулись…».    

Довідка

flag of croatiaСтолиця: Загреб.

Розташування: Територія країни простягається від східного берега Адріатичного моря до ріки Драва. Вздовж Адріатичного узбережжя розташовуються 1185 острівків, 66 з них заселені. На північному заході Хорватія межує зі Словенією, на заході і півдні омивається Адріатичним морем і має морський кордон з Італією, на південному заході має кордон з Чорногорією, на сході – з Боснією і Герцеговиною і Сербією, на півночі – з Угорщиною.

Офіційні мови: хорватська.

Державний устрій: республіка.

Площа: 56 542 км².

Населення: 4 440 690 ос. (2007 р.)

Релігія: 80% - католики, 12% - православні, 8% - мусульмани.

Великі міста: Спліт, Ріека, Осіек

Грошова одиниця: куна.

Клімат: на півночі країни клімат континентальний, на Адріатичному узбережжі – середземноморський. Високі гори захищають узбережжя від холодних північних вітрів. Весною і раннім літом морський бриз зберігає постійну температуру на узбережжі.

Корисна інформація для туристів

Зберігайте всі чеки, якщо фінансова поліція помітить, що Ви не взяли чек, Вас можуть вважати співучасником відхилення власника магазину від сплати податків.

В готелях, ресторанах і таксі, якщо плата за обслуговування не включена у вартість, чайові складають 10%. Прийнято також залишати чайові гідам і барменам.

Самостійне добування коралів строго заборонена.

Пропонуємо Вам перейти до розділу "Пошук турів" та замовити незабутній відпочинок у Хорватії за найнижчими цінами, або зв'язатись з нашими менеджерами, які підберуть для Вас відпочинок згідно Ваших побажань.

Догори

Каталог веб ресурсів Тернопільщини